Кленолист
Статті

Традиції та ритуали похоронів

Пам'ять про покійних притаманна людям всіх без винятку рас і народів. А тому в світі є чимало різних похоронних ритуалів і традицій.

Генеральний директор сайту Джампьеро Амброзії сказав з цього приводу, що "Будь-який мандрівник знає, що кращий спосіб пізнати культуру інших народів - це порівняти, як різні співтовариства практикують певні ритуали і традиції, властиві всьому людству. Найяскравіше ці відмінності виявляються в тому, яким чином люди шанують своїх предків ".

1. Похорони Сардини, Іспанія
Історія популярної традиції налічує декілька століть. Незважаючи на своє похмуру назву, вона вражає веселощами, танцями, розкріпаченою карнавальною ходою, буйством фарб.
Свято Поховання Сардини завершує всеіспанскій карнавал. Гігантську картонну сардину під звуки траурної музики несуть на витягнутих вгору руках кілька людей у карнавальних костюмах. Їх супроводжує траурна процесія в масках. Серед них виділяються невтішно плачуть «вдови» (часто це вусаті чоловіки). На вулицях також стоїть «стогін» і «плач». Зрештою сардину спалюють, а її попіл заривають у землю.
Зображення народного гуляння можна побачити на однойменній картині великого Гойї. Вважається, що фестиваль відповідає свята врожаю, поширеному в багатьох європейських країнах.

2. Кістяний будинок, Хальштадт, Австрія
У невеликій готичної церкви у важкодоступній альпійської селі зберігається понад 600 розфарбованих людських черепів, кожен з яких забезпечений табличкою з інформацією про «господарі». Що вдієш, коли церковне кладовище занадто мало, а закон передбачає продаж ділянки, якщо родичі покійного не продовжили оренду після 25 років.

3. Висячі труни, Сагада, острів Лусон, Філіппіни
Унікальний поховальний звичай вже 2000 років існує в глибині острова Лусон на Філіппінах. Покійних ховають у видовбаних ними самими колодах, а потім відносять в печери високо в горах. У деяких печерах налічується до кількох сотень своєрідних трун. Подібний ритуал зустрічається в деяких регіонах Китаю та Індонезії. На жаль, деякі туристи, яким вдається дістатися до поховань, іноді забирають кістки місцевих жителів у якості сувенірів.

4. Печерні могили Лемо, Тана Торайя, Індонезія
Дуже багато часу проходить між смертю людини і визнанням його мертвим у індонезійського народу Торайя. Покійного там називають «сплячим», муміфікуються і роками тримають в усипальниці, поки йде підготовка до завершального ритуального обряду. Вважається, що душа «сплячого» в цей час збирається в дорогу в країну духів, і сам він ще не вмер, а тільки хворий. «Офіційно» смерть настає тоді, коли труп небіжчика кілька разів підкинуть вгору, а потім покладуть ногами на південь. У вирізаних в ущелинах скель печерних могилах можна побачити дюжини схожих на ляльок фігур. Ці фігури, звані тау-тау, охороняють спокій мертвих, похованих прямо за ними.

5. Небесне поховання, Тибет
Для більшості простих жителів Тибету (виключаючи лам і деяких інших) «небесне поховання» було звичайним способом попрощатися з тілесною оболонкою після того, як цей «порожньою посудиною» залишила безсмертна душа. Труп розчленовували на частини і виносили в гори на поживу грифів. Вважається, що ці хижі птахи є дакіні, жіночими аспектами Будди, аналогами ангелів. Дакіні піднімають душі померлих на небо, де ті очікують своєї наступної реінкарнації. Слідуючи чесноти Шак'ямуні, що нагодував свій плоттю яструба, щоб врятувати голуба, людське тіло жертвують птахам на спасіння їхніх звичайних жертв.

6. Затоплене кладовищі, Камігуін, Філіппіни
Серед визначних пам'яток острова знаходиться старовинне міське кладовище, що пішов під воду разом зі старою столицею після виверження вулкану в 1871 році. Тепер це місце відзначає величезний хрест, встановлений в 1982 році. Популярне серед дайверів місце.

7. Мумії Наска, Наска, Перу
Незважаючи на спустошення, вироблені грабіжниками, невелика кількість мумій Наска все ще збереглися в пустелі Атакама. У деяких представників цієї загадкової культури, зниклої багато століть тому, залишилися довгі розвіваються на вітрі «коси», що свідчать про високий статус за життя.

8. Скельні гробниці, Мира, Туреччина
Комплекс висічених в скелях гробниць виглядає, швидше, як величний замок, ніж як давнє кладовище. Унікальність і своєрідність гробниць можна пояснити тим, що у народів Лікії існував звичай ховати мертвих на підвищених місцях, так як передбачалося, що це допоможе їм потрапити на небо. Вік перших поховань не менше двох тисяч років.


Надіслати e-mail
Надіслати
e-mail


  Домовини, труни

      Архів робіт:

  Інтер'єри
  Барні стійки
  Меблі
- Столи
- Шафи
- Кухні
  Двері
  Вікна

© 2012 Кленолист
Усі права застережено
Реклама та підтримка: Roman Interactive Media